اخبار

چادر مسافرتی

چادر مسافرتی


همواره چادر‌های مسافرتی می‌تواند وسیله بسیار مهم و البته محبوبی برای مسافرین در طول سفر و برای کوهنوردان در صعودهای کوتاه و طولانی باشد، چرا که با استفاده از چادر مسافرتی می‌توانید در هر لحظه و در هر جایی حریم خصوصی و سرپناهی ایمن را در طول شبانه روز برای خود ایجاد کنید. انتخاب یک چادر مسافرتی خوب نیازمند کسب اطلاعات بیشتر نسبت به انواع چادر‌های مسافرتی و ویژگی‌های هر یک از آن هاست. در اولین قدم نیاز است تا شما محل و شرایط آب و هوایی محل سفر خود را تعیین کرده و به نسبت آن چادر مسافرتی خود را خریداری کنید چرا که هر یک از چادر‌های مسافرتی بسته به ساختار و طراحی که دارند برای یک نوع آب و هوای خاص و شرایط جوی متناسب، قابل استفاده می‌باشند.

انواع چادر مسافرتی


با توجه به طراحی و نوعی که این محصولات سفری دارند، چادر‌های مسافرتی را به سه دسته: چادر مسافرتی ساحلی، چادر مسافرتی حرفه‌ای (کوهنوردی)، چادر مسافرتی معمولی (خانوادگی) تقسیم کرده اند که در ادامه به صورت مختصر و مفید شما را با آن‌ها آشنا خواهیم کرد

چادر مسافرتی ساحلی
چادر مسافرتی ساحلی نمونه‌ای از چادر‌های مسافرتی پر طرفدار و متفاوتی می‌باشد که با توجه به ویژگی‌های ساختاری، قابل استفاده در مناطق ساحلی و آب و هوای شرجی می‌باشد. بیشتر چادر‌های مسافرتی ساحلی دارای درب و پنجره‌های بزرگ و متعدد می‌باشند، و حتی بیشتر آن‌ها تنها سه ضلع داشته و یک ضلع آن کاملا باز است تا تهویه و گردش هوا در داخل چادر وجود داشته باشد. چادر مسافرتی ساحلی بیشتر جنبه سایبان داشته و اغلب افراد برای اینکه در آب و هوای شرجی از گرما و نور آزار دهنده خورشید در امان بمانند، چادر‌های مسافرتی ساحلی را انتخاب کرده و از آن در سواحل استفاده می‌کنند. این نوع از چادر‌های مسافرتی اگر چه برای آب و هوای شرجی و ساحلی ساخته شده اند، اما بدنه آن‌ها معمولا از پارچه‌های پلی استری ضد آب ساخته شده اند تا در مجاورت با رطوبت آسیب ندیده و پوسیده نشوند.

چادر مسافرتی حرفه‌ای
چادر‌های مسافرتی حرفه‌ای که با عنوان چادر کوهنوردی یا چادر مسافرتی کوهستانی شناخته می‌شوند، از نمونه محصولات سفری دیگری هستند که ویژگی‌های ساختاری آن‌ها باعث شده است تا افراد بتوانند از محصول در مناطق خاص کوهستانی از چادر خود استفاده کنند. از ویژگی‌های ساختاری این چادر‌های مسافرتی می‌توان به ابعاد و سایز بسته بندی بسیار کوچک آن‌ها اشاره کرد. همچنین چادر‌های مسافرتی کوهنوردی عمدتا دارای ساختار گنبدی شکل یا به اصطلاح کله گاوی هستند تا در برابر باد‌های شدید و بعضا طوفان‌های احتمالی که معمولا در آب و هوای کوهستان و در ارتفاعات دیده می‌شود ایستادگی داشته باشد. عمدتا چادر‌های مسافرتی کوهنوردی فاقد پنجره و یا پنجره‌های کوچکی دارند و درز‌های کمتری در بدنه آن‌ها وجود دارد تا بدین ترتیب چادر بتواند از کوهنوردان در شرایط مختلف جوی کوهستان محافظت کند. معمولا چادر‌های کوهنوردی دارای پوشش ثانویه هستند تا بدنه آن‌ها به مراتب افزایش یابد.

چادر مسافرتی خانوادگی
از پر فروش‌ترین چادر‌های مسافرتی می‌توان به چادر‌های مسافرتی معمولی یا خانوادگی اشاره کرد که بیشتر برای شرایط جوی مساعد و پایدار استفاده می‌شود، از آن جا که بیشتر افراد به مناطقی که شرایط جوی خوب و عادی دارد، تنوع در چادر‌های مسافرتی خانوادگی نیز بیشتر به چشم می‌خورد. چادر‌های مسافرتی خانوادگی معمولا دارای ابعاد بزرگ و سقف بلند تری هستند و تعداد درب و پنجره‌های آن‌ها زیاد و تهویه هوا در آن‌ها به خوبی انجام می‌شود. در میان انواع چادر‌های مسافرتی خانوادگی، چادر‌هایی طراحی شده اند که دارای چندین اتاق، سایبان، پارکینگ و … هستند که می‌توانید با جستجو در فروشگاه‌ها مدل‌های مختلفی از آن‌ها را مشاهده و خریداری کنید. جنس این نوع از چادر‌های مسافرتی نیز به مانند دیگر چادر‌ها از اجناس کاملا ضد آب و با دوام ساخته شده است تا در تمامی شرایط مختلف آب و هوا قابل استفاده باشد.

ساختار فریم چادر مسافرتی
چادر‌های مسافرتی اعم از چادر مسافرتی حرفه‌ای، ساحلی و معمولی در حالت کلی از سه نوع ساختار فریم و سازه برخوردار هستند که باعث تمایز در محصول می‌شود. همچنین نوع سازه در نوع راه اندازی چادر مسافرتی و همچنین ابعاد و حجم بسته بندی چادر مسافرتی و استحکام آن موثر است که می‌توانید در هنگام خرید چادر مسافرتی به آن‌ها دقت داشته باشید. از این رو چادر‌های مسافرتی را بر اساس ساختار به سه دسته: چادر مسافرتی فنری، چادر مسافرتی عصایی و چادر مسافرتی اتوماتیک تقسیم می‌کنند. چادر‌های مسافرتی فنری دارای سازه فنری و انعطاف پذیر بوده و راه اندازی بسیار ساده‌ای دارد، البته حجم بسته بندی آن نسبت به دیگر چادر‌های مسافرتی بیشتر است. چادر مسافرتی عصایی یکی از پر کاربرد‌ترین نوع سازه است که می‌توان نمونه آن را در انواع چادر‌های مسافرتی حرفه‌ای و معمولی پیدا کرد. از ویژگی‌های خوب چادر‌های مسافرتی عصایی می‌توان به حجم بسته بندی بسیار کم، وزن سبک و استحکام بالای آن اشاره کرد. چادر‌های مسافرتی اتوماتیک نیز یکی از محکم‌ترین سازه‌هایی است که برای ساخت چادر مسافرتی استفاده می‌شود، این نوع سازه بیشتر برای چادر‌های مسافرتی بزرگ. خانوادگی استفاده می‌شود و راه اندازی آن‌ها نیز بسیار ساده است.

طراحی وسئو:آوین نت